Vyberte si boty podle znamení zvěrokruhu

Každé boty, které si obujete, napovídají něco o vašem stylu i o osobnosti. Pokud se při výběru úplně nestrefíte a nesladíte styl s osobností, na první pohled se vlastně vůbec neděje – do hlavy vám přece nikdo nevidí. Nevhodně zvolený styl bot ovšem může u okolí vzbudit nechtěné emoce, díky kterým nebude vaše osobnost tolik patrná. A to může být někdy na škodu…

Princip našeho horoskopu je jednoduchý. Okamžik narození do jisté míry definuje vaši osobnost, to je bez debaty. Ke každé osobnosti se pak při troše fantazie dají vybrat barvy, typ a styl obuvi, které se k ní nejlépe hodí. A právě o to jsme se pokusili. Jak se nám to povedlo, to už posuďte sami.

Beran (21. 3. – 20. 4)

Lidé narození ve znamení Berana bývají klidní a prostí, věří v harmonický svět a sami se o něj snaží přičiňovat. Mívají nadhled nad věcí a všechny problémy se snaží řešit prostřednictvím klidné a vyrovnané komunikace. Jejich střízlivému stylu nejlépe odpovídají neutrální barvy – béžová, odstíny hnědé a tělová (nude) barva. Všechny odrážejí celkovou neutralitu znamení, stejně jako tvar bot: Maximální „výstřelek“, který si Berani dovolí, jsou boty na nepříliš vysokém klínku.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Znamení Býka je velmi ambiciózní, nebojí se mít vysoké životní cíle a k jejich dosažení využívá všech dostupných poznatků a zkušeností. Pro ženy v Býku tím pádem mohou být vhodné jedině vysoké lodičky na platformě a jehlovém podpatku, ideálně zdobené polodrahokamy. Modrá barva by na botách neměla dominovat, ale na ozdoby se výborně hodí – vyzkoušejte například nádherně výrazný lapis lazuli.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci jsou společenští, energičtí a mají aktivní způsob života. To všechno se může odrazit i v jejich botách, pokud budou v barevné kombinaci žluté, bílé a černé. Napadají vás agresivní zvířecí vzory? Máte pravdu, ty jsou pro Blížence více než vhodné! Energii osobnosti ještě více podtrhnou boty na platformě a vysokém klínku – čím vyšší, tím lepší.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Povaha Raka je od přírody plachá a trochu i stydlivá. To s sebou přináší určité životní těžkosti, jako například složitější navazování a udržování kontaktů. Správně zvolená obuv ale Rakům mohou pomoct nejen v tom. Vyšší kotníkové boty na podpatku poskytnou dostatek pocitu bezpečí, ale zároveň na první pohled „pozdvihnou“. Vhodným materiálem je bílá nebo černá kůže zdobená zlatem, ideálně ve spojení s kovovými doplňky (přezky a podobně).

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lev je přímé a odhodlané znamení – pokud už se rozhodne něčeho dosáhnout, většinou se mu to podaří s neobyčejným úspěchem. Lidé ve Lvu ovšem mají tendence upadat do určité „noblesnosti“, která je jejich znamení také vlastní. Potřebnou energii mohou Lvům dodat boty se zvířecími vzory nebo zdobené stříbrem, které všeobecně vytvářejí někdy tolik potřebný pocit napětí. Mohutnějším klínkem nic nezkazíte.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Více romantické a emotivněji založené znamení nenajdete. Panny dokáží zahrnout láskou nejen sebe, ale i celé své okolí. Růžové nebo bílé sandálky s páskem kolem kotníku jsou k tomuto účelu naprosto dokonalé, stejně jako libovolné jiné hravé a svěží boty. Nebojte se ani jemných barevných kombinací a vkusně decentních květinových vzorů – okolí to jistě ocení.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Lidé narození ve znamení Vah mají zvláštní vlastnost: Celkem bez problémů směřují za vytyčeným cílem, aniž by se o jeho dosažení sami nějak výrazně snažili. Potřebná podpora „sama“ malými krůčky přichází od těch blízkých lidí, které mají Váhy v oblibě. Tento místy až ležérní styl dobře vystihují pohodlné kotníkové sandálky, ideálně z jednobarevného lesklého materiálu. Váhy si ovšem většinou potrpí na sice minimalistický, ale výrazný až neobvyklý design.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Vášnivé a energické znamení, které svou sílu dokáže přenášet i na ostatní. V životě Štírů je ostatně lidí a vztahů více, než u jakéhokoliv jiného znamení – ať už se jedná o rodinu, přátele, milence nebo partnery. Štíři tedy potřebují vždy trochu přibrzdit, a právě v tom jim mohou pomoct seriózní tenisky nebo polobotky s plochou podrážkou. Temperament ale není nutné „dusit“ za každou cenu, takže takové polobotky mohou být klidně malinové či jinak výrazně jednobarevné.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Vždy s úsměvem na tváři – takoví jsou Střelci. Optimismem přímo září a udělají všechno pro to, aby se šťastně usmívali i všichni kolem nich. Zapůsobit tedy mohou například sandálky na vysokém podpatku, ideálně v dokonalé kombinaci přírodní dřevěné podrážky a zářivé červené barvy. Jasné teplé barvy by si ostatně u Střelců v botníku měly vydobýt své stálé místo.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Lidé ve znamení Kozoroha mají ve zvyku různým „postrkováním“ tak dlouho vytvářet příznivé podmínky pro své záměry, až nakonec k realizaci dojde víceméně samo od sebe. Tento unikátní styl života je ovšem založen na nesmírně proaktivním přístupu v podstatě ke všemu. Průbojnost Kozorohů výborně podtrhnou lodičky na podpatku s otevřenou špičkou a kulatou patou, zdobené výraznými vzory a doplňky (vyzkoušet můžete například třásně). Čím vyšší podpatek, tím lépe!

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Znamení Vodnáře je ze své podstaty vítězné, především ve spojení s úžasným osobním kouzlem. Díky němu je pro Vodnáře snadné přesvědčovat ostatní a využívat (nikoliv ovšem zneužívat) jejich vlivu. Podmínkou je přímý, poctivý a nekonfliktní přístup, který pomohou podtrhnout a zdůraznit balerínky či nízké lodičky. Serióznost barev (okrová, šedá, černá či nazlátlá) lze vyvážit drobnými ozdůbkami například na obrubě bot.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Znamení Ryb zaručuje svému nositeli jistotu silné osobnosti, ovšem někdy na úkor všeobecné praktičnosti. Ryby prostě potřebují stát nohama pevně na zemi nebo mít někoho, kdo je na zemi bude držet. Třeba ty správné boty! V nejlepším případě kotníkové uzavřené na klínku nebo podpatku – ne přímo usedlé, ale spíše solidní. Ideálním materiálem je kůže, barvou šedá, černá, bílá a jejich odstíny.