Válenky ZDAR - novinka na českém trhu

I když v Čechách nejsou tak extrémní zimní teploty jako v Rusku, která z nás si v zimě při pohledu na teploměr a teplotu sahající hluboko pod nulu nepomyslela: „Kéž by tak sněhule byly zase módní!“ Tuto sezónu si bez ostychu můžete navléct válenky ZDAR a věřte: budete in! Na český trh totiž přichází značka ZDAR, jejíž boty jsou inspirovány ruskou tradicí – válenkami.

Když teplota klesla hluboko pod bod mrazu, byly válenky jedinou možnou volbou, která umožnila lidem v Rusku přežít… – a samozřejmě také vodka, ale o té nekdy jindy :-) Boty vyrobené ze 100% plsti poskytují perfektní termo-izolaci a drží teplo v rozdílných teplotách. V mrazu nohy nemrznou, a když jste naopak třeba v kavárně, v obchodním centru nebo na úřadě, tak se nepotí.

Plsť obsahuje tuk, který jim dodává přírodní impregnaci. Pouze pokud byste stála dlouho v rozbředlém sněhu nebo v louži, mohou boty prosáknout, ale po usušení budou vypadat zase jako nové. Ve srovnání s ovčí kožešinou drží boty z plstěné vlny tvar a mají větší odolnost.

Boty ZDAR se vyrábí v Německu, kde výrobci „vychytali mouchy“, které mají ruské válenky. Tradiční válenky totiž nemají podrážku ani stélku vložku a běžně byste nerozlišili pravou a levou botu.

Při výrobě se 100% vlna speciálním postupem mění na plst, která je pevná a silná. Mnoho jiných plstěných bot je vyráběno z tenčí plsti obsahující přidaný syntetický materiál. Taková obuv je pak sice o něco levnější, ale zdaleka ne tak kvalitní, funkční a pohodlná.

Určitě byste neřekli, že k výrobě válenek ZDAR je kromě vlny potřeba také konopí. To totiž dokáže snížit kluzkost ledu a sněhu – a právě tato vlastnost byla využita při zhotovení podrážek a stélek, které jsou vyrobeny vulkanizací gumy s konopím.

Tak co, zamilovali jste se do válenek ZDAR? Líbí se vám a rády si odpočinete od podpatků? Nebo chcete, aby vás zima zaskočila tak, jako každoročně překvapí silničáře? :-)