Russy Valenki vám ováže hedvábné šátky kolem kotníků

Recyklační vlna nekončí! Italská značka Russy Valenki uvádí na trh sérii kotníkových tenisek vyrobených z vintage šátků. Tyhle retro šátky designéři doslova vyhrabali po celé Itálii, a to v luxusních second handech zaměřených na značkové zboží z high fashion. Všechny šátky jsou výhradně ze 100% hedvábí a jejich vzory působí opulentním dojmem à la Versace.

Byly vytvořeny tři tematické linie těchto luxusních plátěných botek: barokní s květinovými motivy, lovecká s vyobrazeními koní ve stylu módního domu Hermès a grafická řada s abstraktními vzory laděnými do výrazných barev. Boty si můžete zavazovat buďto na tkaničky, nebo na nich vytvořit efektní uzel – mašli, aby vás našli… :-)

Poptávka bude jistě převyšovat nabídku, studio má totiž v plánu vyrobit pouze 600 párů pro celý svět! Každý pár bot je přitom spíchnutý z jediného a jedinečného kusu hedvábí, vzor je tedy neopakovatelný. Tenisky jsou sice považovány za ležérní obuv pro každodenní nošení, ovšem za těmito luxusními skvosty se na ulici jistě ohlédne nejedna hlava.