Russy Valenki podruhé: variace na válenky a pavloposad

Podzim klepe na dveře a rána začínají být chladná. Co takhle vklouznout do válenek? Nebojte, nenabízíme vám boty z pohádky o Mrazíkovi, ale ultra elegantní a sexy variaci z dílny italské značky Russy Valenki se sídlem v Miláně.

Tyhle boty v sobě kombinují dvě ruské tradice: vlněné válenky a vlněný pléd, tzv. pavloposad (podle místa jeho vzniku, kterým je Pavlovo-Posadská oblast). Tvarem připomínají válenky, ale jsou vyrobeny z šátku původních rozměrů, takže se dají zavázat kolem lýtek na několik způsobů – pod kolena, nad kolena, kolem kotníků, s mašlí, na uzel, zahnout a zastrčit…

Návrháři prostřednictvím těchto bot chtějí vzdát hold tradičnímu ruskému kulturnímu dědictví proslavenému zálibou v extravagantních doplňcích, drahými a kvalitními materiály a vybranou barevností.

Na koho by té extravagance bylo příliš nebo byl líný omotávat (i když právě to činí tyhle boty skvělými), Russy Valenki nabízí i ručně vyráběné filcované válenky z ovčí vlny – tradiční obutí od ruských mužiků po cary staré půlku tisíciletí. Takže ano, nakonec i na Mrazíka došlo :-)

Dokážete v nich přežít čtyřicetistupňové sibiřské mrazy a prý mají i léčivou moc, když je obujete naboso! Stimulují krevní oběh a jemně masírují chodidla. To zní velmi lákavě…

Válenky Russy jsou 100% bio. A to jistě byly i v dobách carevny Kateřiny II. Veliké, která je nosívala pod krinolínou a dovolila to i svým dvorním dámám, když se teplota skutálela pod bod mrazu – a to, jak známo, je v Rusku jev pravidelný a obvyklý.