Průhledné boty Clear Boots - fetiš, nebo módní hit?

Boty z transparentního PVC nejsou žádnou novinkou, je ale fakt, že na ulici se s nimi běžně nesetkáte. Jako fetiš patří spíš do ložnice a erotických fantazií. Švédská značka Cheap Monday se nás teď ale snaží přesvědčit, že by se to mělo změnit. Jako součást kolekce se průhledné boty Clear Boots objevily nejen na androgynních modelkách, ale také ve stylové černobílé reklamní kampani.

Cheap Monday má v nabídce pro jistotu hned tři varianty svých Clear Boots – kotníkové boty s plochou podrážkou, kotníčkové lodičky na podpatku a vysoké kozačky. Na fotografiích je jasně vidět, jak si nošení svých transparentních bot představuje: naboso a prakticky k čemukoliv.

To má ovšem své nevýhody, které jistě není potřeba zdůrazňovat. Zvlášť v letních měsících (pro které je ovšem kolekce Clear Boots přímo určena) se nemusí holé nožky cítit „v igelitu“ právě pohodlně… Vzít si do průhledných bot ponožky nebo dokonce punčochy je přitom podobně nemyslitelné módní faux pas, jako neblaze proslulý fenomén ponožek v sandálech. Co tedy s tím?

Nejjednodušší asi bude na transparentní boty zapomenout. Ať si módní trendy tvrdí co chtějí, k běžnému dennímu nošení se tento typ obuvi prostě nehodí. Na druhou stranu nelze průhledným botám upřít určitou vzrušující přitažlivost, kterou ale ocení spíš muži-diváci, než ženy-nositelky.

Pokud tedy s transparentním PVC nemáte problém, můžete si nějaké ty průhledné boty na podpatku vyzkoušet. Třeba tak nakonec objevíte novou hvězdu vašeho botníku :-)