Podzimní kolekci Alexander McQueen vévodí sexy platformy

Letošnímu podzimu bude slušet červená. Tak rozhodl návrhář Alexander McQueen a stvořil fantastické lodičky s otevřenou špičkou na platformě, která přechází do čehosi mezi velmi zvláštním podpatkem a vykrojeným klínkem. Chceme je, hned teď! Vy snad ne?

McQueen si na extravaganci potrpí, jeho zlaté jehlové sandálky měla na nohou třeba ruská tenistka Maria Šarapovová. Tentokrát se údajně inspiroval v módě z období panování francouzského krále Ludvíka XIV., řečeného Král Slunce – le roi du soleil. Nevíme sice přesně proč, ale máme dojem, že se mu to opravdu podařilo…

Lodičky mají palcovou platformu a pata se vám v nich bude vznášet celých 14 centimetrů nad zemí, což bude spolu s netradičním podpatkem při chůzi jistě vyžadovat určité zkušenosti. Použité materiály jsou vyloženě poctivé: základ z pravé kůže je pokryt velurem (tkaný samet) a přezka na pásku přes kotník je samozřejmě pozlacená.

Cena ohnivě rudého i tajemně černého modelu tomu odpovídá – kolem $1000, tedy více než pětadvacet tisíc korun. Ovšem vzhledem k tomu, jaký dojem nožky v těchhle fantastických botičkách bezpochyby vzbudí, nám to přijde opodstatněné. Co myslíte vy? :-)