Ekologické boty El Naturalista - přirozená radost z každého kroku

Představte si boty, které jsou nejen krásné, kvalitní a pohodlné, ale i šetrné k přírodě a dokonce se přírodou přímo inspirují… Takové boty si jednou vyzkoušíte, zamilujete se do nich a už nikdy nebudete chtít jiné!

Obuvnická firma El Naturalista má v zeleném logu roztomilou žabku jako symbol respektu k přírodě a jejím zdrojům. Tahle žabka zdobí všechny boty, které projdou šikovnýma rukama pracovníků nejen ve slunném Španělsku, kde má společnost kořeny, ale také v nedalekém africkém Maroku.

El Naturalista se sice snaží většinu kroků, potřebných k výrobě každého páru bot, provádět ručně, úplně bez strojů to ale přece jen nejde. Přesto jsou s láskou šité boty El Naturalista více kvalitní, než jakýkoliv továrně lepený výrobek – a ovšem také trochu dražší. Za ten zážitek to ale stojí.

V čem vlastně spočívá ekologicky šetrný přístup k přírodě, který značku El Naturalista proslavil po celém světě? Vlastně je to docela jednoduché: používání recyklovaných materiálů spolu s tradičními přírodními prvky (korek, bambus, juta, přírodní kaučuk), minimum chemických přípravků při výrobě (např. barvy nebo lepidla) a ručně zpracovaná kůže.

I když El Naturalista nabízí i boty z umělé „veganské“ kůže a jiných materiálů, většina bot je z kůže stoprocentně pravé. Že to nemá s ekologií nic společného? Omyl – veškerá kůže byla získána ze zvířat, která byla pěstovaná pro maso, což v obuvnictví nebývá zvykem. Právě výrobou bot z kůže, která by jinak skončila bez užitku, se El Naturalista odlišuje.

Podívejte se tedy na deset párů jedinečných bot El Naturalista, které jsme pro vás z bohaté nabídky vybrali. Jsou tu balerínky, sandálky, lodičky, kozačky, dřeváky i pánské polobotky… Všechny jsou na první pohled trochu jiné, než „obyčejné“ boty. To je proto, že jsou neobyčejné! :-)