Dsquared2 Skate Moss - kozačky, nebo brusle?

Pokud máte problémy s chůzí na vysokých podpatcích, tak tenhle článek radši ani nečtěte. Designéry italské módní značky Dsquared2 totiž tentokrát napadlo zkřížit vysoké kozačky s bruslemi!

Bratři Dean a Dan Catenacci už podobných ztřeštěných kousků navrhli celou řadu, třeba lodičky s podpatkem ve tvaru lidské páteře. Zajímavé ovšem je, že se těchhle modelů vždycky nakonec pár prodá, což se o designových experimentech jiných značek říct nedá.

Podobný osud teď tedy čeká i „bruslařské“ kozačky, vtipně pojmenované Skate Moss. Slavná modelka Kate Moss je ale na nedávné módní přehlídce, kde byly boty slavnostně představeny, bohužel nepředváděla. Zřejmě v sobě nenašla dost odvahy :-)

Ale teď vážně: vzhledem k tomu, co na přehlídce předváděly ostatní modelky (v těchhle botách totiž „bruslily“ všechny), nebude možná chůze na naleštěných břitech zase tak těžká. Oproti skutečným bruslím mají totiž kozačky Skate Moss na podrážce celkem tři břity, navíc umístěné v takovém vzájemném úhlu, že spolu s podpatkem vytvářejí docela přirozenou plochu pro bezpečné došlápnutí.

Jen si to zkuste představit: brzy už nastane období prvních přízemních mrazíků, ranní ulice a chodníky se pokryjí jinovatkou a námrazou – což vám ovšem nebude vůbec vadit, protože se po nich budete v botách Skate Moss prostě jen noblesně klouzat… A můžete mít i vysokánskou variantu!