Beigefoldedshoe - designové boty z jediného kusu kůže

Občas vám tu ukazujeme modely bot, které jsou sice krásné, ale chodit se v nich za žádnou cenu nedá. Tahle chladná kreace nizozemské designérky Marloes ten Bhömer je nejen nenositelná, ale navíc není ani trochu hezká. Nebo se vám snad líbí?

Nápad je to zajímavý: „béžové skládané boty“ neboli Beigefoldedshoe jsou vyrobeny z jednoduchého ocelového základu a jediného kusu šikovně vystřižené kůže. Celý proces vzniku ostatně vidíte na fotografiích. Výsledkem je ale cosi na podivně tvarovaném podpatku, v čem podle všeho noha drží jen silou vůle. Dost nám to připomíná minimalistické boty Julian Hakes Mojito SS11.

Marloes ten Bhömer, aktuálně žijící ve Velké Británii, je známá i svými dalšími modely. Vyrábí boty například z karbonových vláken, vrstveného plexiskla nebo polyuretanové pryskyřice, přičemž se jedná spíš o umělecká díla, než skutečně nositelnou obuv. Limitujícím faktorem je také kusová ruční výroba, Beigefoldedshoe jsou nicméně jako první v celé kolekci vyráběny sériově. Cena ovšem převyšuje dva tisíce liber, což je… kolem šedesáti tisíc korun. A to je celkem dost :-)