Den nezávislosti amerických bot

Amerika si každý rok 4. července připomíná svou nezávislost. Oslava státního svátku se po těch více než dvou stoletích projevuje většinou nějakým tím barbecue, hromadnými pikniky, baseballovými zápasy, ohňostroji a podobnými taškařicemi… Ale proč zapomínat na boty?

Patriotismus lze jak vidno projevovat nejrůznějším způsobem. Základním symbolem je samozřejmě americká vlajka s hvězdami a pruhy, kterou lze evidentně aplikovat naprosto na všechno. Největším „vlastencem“ je v tomto ohledu americký designér Jeffrey Campbell, který v sérii Stars and Stripes nabízí hned čtyři modely: El Carmen, Foxy Fab, Lita Fab a Pingpong.

První tři jsou sandálky a lodičky na platformě a mohutném podpatku, více či méně uzavřené, dokonce i se šněrováním. Ovšem vysoké boty Pingpong na masivním klínku – ty skutečně stojí za to!

Na vlně patriotismu se svezla také extravagantní značka Irregular Choice, i když v poněkud snesitelnějším duchu (model American Chica). Samozřejmě pokud vám nedělá problémy patnáct centimetrů vysoký klínek na šesticentimetrové platformě. Pro vlast se musí umět trpět…

To oblíbený výrobce teenagerských tenisek Converse se s tím tolik nepáře. Svůj klasický kotníkový model Chuck Taylor All Star prostě vyvedl v lehce nevýrazné červené, modré a bílé, přidal pár hvězdiček (ty ostatně používá tak jako tak) a opatřil přídomkem American Flag. Ovšem pokud chcete být spravedliví, tyhle tenisky můžete čas od času vyměnit za Conversky s britskou vlajkou.